menuordersearch
yaghoot-co.com

خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص ,

۱۳۹۷/۸/۳۰ چهارشنبه
(4)
(0)
خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص
خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص

آرتیشو یک گیاه خاص

آرتیشو (کنگر فرنگی) نام علمی: (Cynara scolymus) در منابع طب سنتی ایرانی ارده شاهی نوعی گیاه یکساله، بومی جنوب اروپا و کنارهٔ مدیترانه است. غنچهٔ این گیاه خوراکی است و بیشتر به صورت آب پز پخته میشود. همچنین، در ایتالیا، این گیاه سبزی اصلی پیتزای چهارفصل در فصل بهار است. کنگر فرنگی یا آرتیشو گیاهی است علفی که در ایران نیز پرورش داده میشود و در طب جدید عصارهٔ ان به صورت آمپول یا قطره بنام کوفیتول تجویز میشود.

ترکیب شیمیایی: اینولین، سینا روپکتین، سینارین، قندها، آنزیمها، کافئیک اسید، اوژنول غیره

خواص عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص:

  • ترشح صفرا از کبد را افزایش میدهد.
  • تقویت اعمال کبد.
  • جلوگیری از تجمع چربی در سلولهای کبدی، تحریک کلیه در دفع اوره و کلسترول.
  • پایین آوردن کلسترول وتری گلیسیرید خون.
  • درمان یرقان؛ زردی، قولنج کبدی، سنگ کیسهٔ صفرا، آب آوردن شکم.
  • درمان سنگ کلیه، قولنج کلیه، درمان ازدیاد اورهٔ خون.
  • درمان بیماریهای پوستی خارش دار.
  • تب بر است؛ و نیزدر درمان رماتیسم و یبوست مؤثر است.

آرتیشو با احتباس آب مقابله میکند
امان از زمانی که آب زیر پوست حبس میشود و احساس پف میکنیم. در این صورت است که میتوان روی آرتیشو حساب کرد. به خاطر این که این مهمان فرنگی حاوی «اینولین» و پتاسیم است و خواص دیورتیک دارد. یعنی این که حجم ادرار را زیاد میکند و در واقع آب زیاد بدن را دفع میکند.

آرتیشو کمک میکند تا چند کیلو لاغر شوید
چند کیلو اضافه وزن دارید و میخواهید همین چند کیلو را آب کنید؟ آرتیشو بخورید. میپرسید چرا؟ به خاطر این که این گیاه سرشار از فیبر است، احساس گرسنگی را از بین میبرد و جلوی ریزه خواری را میگیرد. باید بدانید که یک عدد آرتیشوی متوسط حدود 4.7 گرم فیبر دارد.
محققان مجارستانی مطالعاتی روی شرکت کننده های چاق انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که شاخص تودهی بدنی شرکت کننده هایی که یک رژیم غذایی کم کالری را دنبال کرده و در عین حال آب آرتیشوی غلیظ نیز نوشیده اند کاهش یافته است.
جالب است بدانید که آرتیشو یک مادهی غذایی کم کالری است البته به شرطی که بدون سسهای غلیظ و چرب خورده شود. هر یک عدد آرتیشوی متوسط حاوی کمتر از 30 کالری میباشد.

آرتیشو کبد را تمیز می کند
آرتیشو جزو سبزیجات دوستدار کبد است. برگها و ساقه ی این گیاه حاوی «سینارین» و «سیلی مارین» میباشد. این ترکیبات قدرت زیادی در حفاظت از سلول های کبدی دارند. آرتیشو همچنین باعث ترشح صفرا از طریق کبد شده و دفع آن از طریق کیسه ی صفرا را راحت تر میکند. نتایج پژوهشی که در سال 2008 روی موشهای آزمایشگاهی انجام شده است نشان می دهد آرتیشو در درمان سرطان کبد نیز موثر است. پولی فنولهای (آنتی اکسیدانهای) موجود در این گیاه در تخریب سلولهای سرطانی نقش مهمی دارد. البته باید توجه داشته باشید که برای بهره مند شدن از خواص درمانی این گیاه باید کپسولهای مخصوص و یا این که از دم نوش آن استفاده کرد. بهتر است با داروساز یا عطار مشورت کنید.

آرتیشو و سرطان کولون

نتایج دو پژوهشی که در سالهای 2007 و 2009 انجام شد نشان میدهد که آرتیشو سرشار از «اینولین» (نوعی قند) است و برای همین هم میتواند در پیشگیری از سرطان کولون موثر باشد. اینولین در رودهی باریک جذب و هضم نمیشود و توسط فلور کولون تخمیر میشود. همان جا هم برخی از باکتریهای روده از این ماده استفاده میکنند تا بیشتر از روده ها محافظت کنند. برای همین هم آرتیشو میتواند نقش پیشگیرانه ای از ابتلا به سرطان کولون داشته باشد.

آرتیشو یک پروبیوتیک موثر است
آرتیشو یک مادهی غذایی پروبیوتیکی است. نیمی از گلوسیدهای این ماده ی غذایی ناشی از اینولین است. اینولین قندی است که به طور کامل جذب روده ی باریک نمیشود و به همین خاطر هم باعث بیشتر شدن باکتریهای مفید برای فلور روده میشود. در واقع این مادهی غذایی نقش پروبیوتیکها را بازی میکند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود.

آرتیشو:خانمهای باردار هم میتوانند بخورند
خانم های باردار هم نباید خود را از مصرف آرتیشو محروم کنند. میپرسید چرا؟ به خاطر این که این مادهی غذایی سرشار از اسیدفولیک یا همان ویتامین B9 میباشد. این ویتامین در شکل گیری سلولهای جدید مورد نیاز رشد جنین شرکت دارد. توصیه میکنیم خانم هایی که قصد باردار شدن دارد نیز بیشتر از این ماده ی غذایی مصرف کنند تا باک ویتامین B9 شان را از همان ابتدا پر کرده باشند و جنینشان از ابتلا به برخی از نارساییهای مادرزادی در امان باشد.

مضرات:
آرتیشو چون گرم است ممکن است در بعضی از اشخاص تولید سودا کند لذا بهتر است با سرکه خورده شود ضمناً طعم آرتیشو را دوست ندارند. اینگونه اشخاص اگر بخواهند از مزایای آرتیشو استفاده کننده تنطور قرص یا کپسول آرتیشو مصرف نمایند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
اخبار منتخب
درمان کبد چرب به روش طب سنتی درمان کبد چرب به روش طب سنتی دوشنبه بیست و یکم آبان ۹۷ خواص معجزه آسای عرق بوقناق خواص معجزه آسای عرق بوقناق سه شنبه بیست و دوم آبان ۹۷ درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص چهارشنبه سی ام آبان ۹۷ ادویه جات در طب سنتی ادویه جات در طب سنتی سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان سه شنبه بیستم آذر ۹۷ عسل و فواید درمانی آن عسل و فواید درمانی آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گیاهان دارویی در طب سنتی گیاهان دارویی در طب سنتی چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گلاب و خواص بی نظیر آن گلاب و خواص بی نظیر آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ روغن های گیاهی و خواص آنها روغن های گیاهی و خواص آنها چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ عرقیات آرامبخش عرقیات آرامبخش پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ کاهش چربی خون با گیاهان دارویی کاهش چربی خون با گیاهان دارویی پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ دیابت یا قند خون دیابت یا قند خون پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی دوشنبه دهم دی ۹۷ مشاهده اخبار بیشترطراحی سایت و تبلیغات در گوگل با ایران وب سایت