menuordersearch
yaghoot-co.com

ضمانت اصل بودن کالا ,

ضمانت اصل بودن کالا

عرقيات گياهی يکی از مواردی هستند که در طب سنتی بسيار مورد توجه قرار می گيرند. اگر شما هم می خواهيد در هنگام خريد عرقيات گياهی از اصل بودن آن اطمينان حاصل کنيد بهتر است با یاقوت همراه شويد.

چه کسانی نبايد از عرقيات گياهی استفاده کنند؟عرق گياهی اصل را چگونه تشخيص دهيم؟
افراد زيادی هستند که تا به مشکلی برمی خورند بدون مراجعه به پزشک، سراغ استفاده از محصولات گياهی می روند. اين افراد با اين توجيه که محصولات با منشا گياهی هستند و ضرری ندارند، کلکسيونی از عرقيات گياهی را در منزل نگهداری می کنند، درحالی که شايد بسياری از گزينه های اين کلکسيون اصلا مناسب طبع شان نباشد يا حتی بدون توجه به اينکه مدت زيادی از زمان خريد اين عرقيات گياهی می گذرد آنها را نگه داری می کنند.

اما شايد لازم باشد نيم نگاهی هم به تاريخ مصرف بيندازند تا کمی کلکسيون خود را خلوت تر کنند و تاريخ گذشته ها را دور بريزند. حتی گاهی برخی از ما به اميد بهبود سلامت خود و خوشحال از مصرف محصولات گياهی، از همان زمان خريد، محصول نا سالم و تاريخ گذشته می خريم. متخصصان معتقدند حتی استفاده از عرقيات گياهی هم اصول و قواعد خاص خود را دارد و هرکسی نمی تواند هر آنچه دوست دارد، بنوشد. به علاوه لازم است هنگام خريد عرقيات گياهی به برخی نشانه ها توجه داشته باشيد تا کالای مورد اطمينان بخريد.

شايد ندانيد که عرقيات گياهی هم فاسد می شوند و حتی شايد ندانيد که انواع غيرسالم و فاسد اين محصولات تا چه اندازه خطرناک است. اگر می خواهيد اطلاعات بيشتری راجع به کلکسيون دوست داشتنی خود داشته باشيد، اين مطلب مخصوص شماست.

چوب اضافی، متانول در عرقيات گياهی
اگر کيفيت فرآيند عرق گيری از گياهان دارويی مناسب نباشد، خود همين عرقيات باعث بيماری می شود. اگر در ديگ عرق گيری غير از برگ گياه، چوب های اضافه ريخته شود، خصوصا اگر اين چوب ها مدتی در آب غوطه ور باشد، عرق حاصل حاوی مقدار زيادی متانول است. متانول الکلی است که از تقطير تخريبی چوب به دست می آيد. متانول ماده ای فوق العاده سمی است. کارخانجات توليد کننده عرق گياهی و درمانی بايد گياهان را به خوبی پاک کرده و فقط برگ و گلبرگ ها برای توليد عرقيات گياهی استفاده شود و چوب ها کاملا جدا شود.

عرقيات گياهی دو آتشه يا عرقيات رقيق شده با آب؟
نکته بعدی، غلظت خلوص عرقيات است. برخی از عرقيات، حاصل دوبار تقطير است که کيفيت بهتری دارد. يعنی عرقی که از گياه گرفته می شود، دوباره با برگ های گياه جوشانده شده است. به اين ترتيب درصد خلوص بيشتری دارد. روی بسته بندی اين عرقيات کلمه «دو آتشه» نوشته شده که نشان می دهد کيفيت آن محصول بيشتر است. بايد بدانيد که پزشک براي شما عرق گياهی دو آتشه تجويز کرده يا عرق معمولی. در برخی مواقع برخی سود جويان عرقيات را با آب مخلوط می کنند که غلظت و خاصيت بسيار کمی دارد و تقلب محسوب می شود.

مضرات استفاده از عرقيات رقيق شده با آب
عرقيات گياهی که با آب رقيق می شوند، خاصيت و تاثيرگذاری کمتری دارند، بنابراين ممکن است افراد برای کسب تاثير مطلوب خود از مقدار بيشتری از اين عرقيات استفاده کنند. از آنجا که عرقيات گياهی ادرارآور هستند، ممکن است آب بدن بر اثر ادرار، کم شود. اين قضيه زمانی پررنگ تر می شود که کليه هایتان ضعيف باشد. افزايش احتمال سقط جنين در خانم های بارداری که به شکل افراطی از عرقيات گياهی استفاده می کنند، حتی اگر عرق گياهی سالم باشد، هم جزء مضرات محسوب می شود.

وقتی اسانس به جای عرقيات گياهی فروخته شود
تقلب ديگری که متاسفانه در برخی کارخانجات انجام می شود اين است که عرقی که به نام عرق گياهی توليد می کنند، اصلا گياهی در کار نيست. در حقيقت اسانس را با آب مخلوط کرده و به فروش می رسانند. گاهی اين اسانس ها شيميايی است، يعنی حتی اسانس آن حاصل اسانس گيری گياه نيست. يعنی از مواد و ترکيبات شيميايی برای تهيه اسانس استفاده می شود و فقط عطر آن گياه را دارد.

مزه عرقيات گياهی را بشناسيد
اگر از تاريخ انقضای عرقيات گياهی گذشته باشد شايد توجه به مزه هم بتواند کمک کننده باشد، البته اگر طعم آن عرق گياهی خاص را بشناسيد و بتوانيد تغيير طعم آن را متوجه شويد. برخی عرقيات به خودی خود طعم تلخ يا تند و تيزی دارند، زمانی که از تاريخ انقضای محصولات بگذرد ممکن است تلخ تر يا تند و تيزتر شود، بنابراين بايد مزه آن عرق را بشناسيد تا بتوانيد مقايسه کنيد.

تاريخ مصرف و مجوز سازمان غذا و دارو را جدی بگيريد!
نکته مهم ديگر درباره عرقيات گياهی، تاريخ توليد و مصرف آن است. زمان خريد محصولات گياهی بايد حتما به تاريخ، علامت و مجوز سازمان غذا و دارو توجه کنيد. اين مهم ترين نکته ای است که می توان برای تشخيص عرقيات گياهی سالم از آن استفاده کرد. سازمان غذا و دارو به عنوان يک مرجع نظارت بر بهداشت و سلامت محصولات است که می توان به آن اعتماد کرد. اين سازمان نحوه توليد و پخش محصولات را بازرسی می کند و اگر تخلفی وجود داشته باشد، اجازه توليد آن محصول را نمی دهد. مثل همان چيزی که درباره جريان آبليموی تقلبی و ديگر موارد ديديم که با تخلف ها برخورد شد، بنابراين می توان به عملکرد اين سازمان اعتماد داشت.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
اخبار منتخب
درمان کبد چرب به روش طب سنتی درمان کبد چرب به روش طب سنتی دوشنبه بیست و یکم آبان ۹۷ خواص معجزه آسای عرق بوقناق خواص معجزه آسای عرق بوقناق سه شنبه بیست و دوم آبان ۹۷ درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص چهارشنبه سی ام آبان ۹۷ ادویه جات در طب سنتی ادویه جات در طب سنتی سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان سه شنبه بیستم آذر ۹۷ عسل و فواید درمانی آن عسل و فواید درمانی آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گیاهان دارویی در طب سنتی گیاهان دارویی در طب سنتی چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گلاب و خواص بی نظیر آن گلاب و خواص بی نظیر آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ روغن های گیاهی و خواص آنها روغن های گیاهی و خواص آنها چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ عرقیات آرامبخش عرقیات آرامبخش پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ کاهش چربی خون با گیاهان دارویی کاهش چربی خون با گیاهان دارویی پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ دیابت یا قند خون دیابت یا قند خون پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی دوشنبه دهم دی ۹۷ مشاهده اخبار بیشترطراحی سایت و تبلیغات در گوگل با ایران وب سایت