menuordersearch
yaghoot-co.com

آلرژی و حساسیت های فصلی و طریقه درمان آن ,

۱۳۹۷/۱۱/۸ دوشنبه
(3)
(0)
آلرژی و حساسیت های فصلی و طریقه درمان آن
آلرژی و حساسیت های فصلی و طریقه درمان آن

آلرژی

آلرژی یا حساسیت واکنش سیستم ایمنی بدن به عوامل و موارد مختلفی است که به طور معمول برای اکثر افراد بی ضرر است. وقتی فردی به چیزی حساسیت دارد، سیستم ایمنی به اشتباه این ماده را برای بدن مضر به حساب می آورد و معتقد است که به بدن آسیب می رساند.
موادی مانند برخی مواد غذایی، گرد و غبار، گرده گیاهان یا دارو ها که باعث واکنش های آلرژیک می شوند به عنوان آلرژن شناخته شده و طیف وسیعی دارند. آلرژن، نوعی آنتی ژن است که موجب واکنش غیرطبیعی و شدید سیستم ایمنی بدن می شود. به عنوان مثال پروتئین آلفا اس موجود در شیر گاو می تواند منجر به آلرژی شود، به همین دلیل برخی افراد به شیر گاو آلرژی دارند. همچنین آلرژن های دارویی می توانند منجر به افزایش واکنش های آلرژیک شوند.

چرا دچار آلرژی می شویم؟
آلرژی زمانی بوجود می آید که سیستم ایمنی بدن نسبت به یک آلرژن واکنش نشان دهد و آن را به عنوان یک مهاجم تلقی و برای مبارزه با آن تلاش کند. این باعث ایجاد علائمی می شود که می تواند آزاردهنده و حتی تهدید کننده حیات باشد.

آلرژی کودکان ارثی است؟
آلرژی ها اغلب ارثی هستند. یعنی ممکن است از طریق ژن ها از والدین به فرزندانشان انتقال یابند. اما صرف این که شما و یا شریک زندگیتان یا یکی از فرزندانتان ممکن است آلرژی داشته باشید، به این معنا نیست که سایر فرزندان شما قطعا این ژن ها را دریافت خواهند کرد. اغلب کودکان حساسیت خاصی را به ارث نمی برند، فقط ممکن است احتمال ابتلا به آلرژی در آن ها وجود داشته باشد.
برخی از کودکان از دوران کودکی دچار آلرژی هستند حتی اگر هیچ یک از اعضای خانواده آن ها حساسیتی نداشته باشند. افرادی که به یک چیز آلرژی دارند به احتمال زیاد به سایر موارد آلرژی زا نیز ممکن است آلرژی داشته باشند.

چه چیزهایی باعث آلرژی می شود؟ عوامل آلرژی زا کدامند؟
آلرژی عوامل و دلایل مختلفی دارد. از عوامل محیطی و غذایی تا حساسیت به نیش حشرات.
آلرژی های محیطی رایج

از جمله عوامل آلرژی را که در اطراف ما وجود دارد می تواند به موارد زیر اشاره کرد:
آلودگی هوا
یکی از رایج ترین موارد موجود در رابطه با آلرژی، قرار گرفتن در معرض هوای آلوده است. آلرژی و حساسیت تنفسی و حساسیت پوستی از جمله آسیب هایی است که در اثر مجاورت با هوای آلوده ممکن است به آن مبتلا شویم.
برای پیشگیری از آلرژی در خانه، می توان از دستگاه تصفیه هوا استفاده کرد. تصفیه هوای هانیول علاوه بر آن که ۹۹.۹۷% آلاینده های موجود در هوا را فیلتر می کند، هیچ گونه ازونی نیز تولید نمی کند و برای جلوگیری از بروز حساسیت های ناشی از آلودگی هوا بسیار کارایی دارد.
مایت گرد و غبار
کنه (مایت) گرد و غبار، حشرات میکروسکوپی هستند که در اطراف ما زندگی می کنند و از میلیون ها سلول پوست مرده که هر روز از بدن ما جدا می شوند، تغذیه می کنند. آن ها جزء اصلی آلرژی گرد و غبار در خانه هستند. مایت گرد و غبار در اکثر نقاط از جمله رختخواب، اثاث یا لوازم داخلی و فرش ها زندگی می کنند.
حساسیت به گرده گیاهان، گل ها و درختان
گرده گیاهان از موارد اصلی آلرژی هستند. درختان، علف های هرز و گیاهان، گرده های کوچک را در هوا منتشر می کنند تا گیاهان دیگر را بارور کنند. آلرژی هایی که از گرده افشانی ایجاد می شوند فصلی هستند. معمولا میزان گرده ها در هنگام صبح و در روز های گرم و خشک بیشتر، و در روزهایی با هوای خنک و مرطوب کمتر است.
آلرژی به حیوانات خانگی
آلرژی های حیوانات خانگی از شوره و پوسته های کوچک ریخته شده از پوست و یا بزاق دهان حیوانات ایجاد می شوند. ادرار حیوانات خانگی نیز می تواند علایم آلرژی به همان شیوه ای که باعث خارش پوست می شود را بوجود آورد.

علایم و نشانه های آلرژی حشرات، مواد غذایی یا داروها

 • خستگی
 • مشکل تنفسی
 • سرفه
 • خشکی گلو
 • تورم گلو
 • درد شکم
 • استفراغ
 • اسهال
 • خارش
 • تورم
 • کاهش فشار خون، سرگیجه و از دست دادن هوشیاری

واکنش های آلرژیک می توانند متفاوت باشند. گاهی اوقات ممکن است بدن فرد یک واکنش خفیف داشته باشد که فقط بر روی سیستم بدن تاثیر می گذارد، مانند کهیر روی پوست. این واکنش ها ممکن است جدی تر باشند و زندگی فرد را به خطر بیاندازند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
اخبار منتخب
درمان کبد چرب به روش طب سنتی درمان کبد چرب به روش طب سنتی دوشنبه بیست و یکم آبان ۹۷ خواص معجزه آسای عرق بوقناق خواص معجزه آسای عرق بوقناق سه شنبه بیست و دوم آبان ۹۷ درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص چهارشنبه سی ام آبان ۹۷ ادویه جات در طب سنتی ادویه جات در طب سنتی سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان سه شنبه بیستم آذر ۹۷ عسل و فواید درمانی آن عسل و فواید درمانی آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گیاهان دارویی در طب سنتی گیاهان دارویی در طب سنتی چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گلاب و خواص بی نظیر آن گلاب و خواص بی نظیر آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ روغن های گیاهی و خواص آنها روغن های گیاهی و خواص آنها چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ عرقیات آرامبخش عرقیات آرامبخش پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ کاهش چربی خون با گیاهان دارویی کاهش چربی خون با گیاهان دارویی پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ دیابت یا قند خون دیابت یا قند خون پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی دوشنبه دهم دی ۹۷ مشاهده اخبار بیشترطراحی سایت و تبلیغات در گوگل با ایران وب سایت