menuordersearch
yaghoot-co.com

خواص جادویی گیاه گزنه ,

۱۳۹۸/۱/۲۹ پنج شنبه
(7)
(0)
خواص جادویی گیاه گزنه
خواص جادویی گیاه گزنه

خواص معجزه آسا گیاه گزنه

خدا نکند که گزنه با پوست تماس پیدا کند. در این صورت با بی رحمی تمام باعث خارش آن می شود. اما اگر به درستی از آن استفاده کنید ورق برمی گردد و این گیاه خشن می شود بهترین دوست سلامتی شما.

زیر پوست خشن این گیاه، خواص پزشکی فوق العاده ای نهفته است. این گیاه باعث تصفیه ی خون، بهبود بیماری تب یونجه، پروستات، زیبایی و تقویت موها می شود. از آنجایی که این گیاه ظاهر خشنی دارد و لمس آن باعث خارش و سوزش پوست می شود تقریباً شناسایی آن ساده است. یونانی ها و رومی های باستان از این گیاه برای درمان بیماری ها و ناخوشی های فصل سرما، آرتریت و برای رشد سریع تر موهایشان استفاده می کردند. لازم است که در روزگار ما نیز هر چه بیشتر با خواص گزنه و گیاهان دیگر آشنا شویم و از آن ها استفاده کنیم.

گزنه
گزنه گیاهی است علفی و چند ساله که ساقه آن چهار گوش بوده و بطور قائم تا ارتفاع یک متر بالا می رود. این گیاه در خرابه ها ، باغ ها و نقاط مرطوب که چهارپایان از آن عبور می کنند بحالت خودرو می روید. ریشه این گیاه خزنده بوده و در ناحیه ای که سبز می شود کم کم تمام منطقه را فرا می گیرد .

طرز استفاده از گزنه
1.دم کردن گزنه
مقدار 40 گرم برگ گزنه را در یک لیتر آبجوش ریخته و بمدت 10 دقیقه دم کنید. مقدار مصرف آن سه فنجان در روز بعد از غذاست .
2.جوشانده گزنه
مقدار 30 گرم گزنه را در یک لیتر آب ریخته و بمدت 10 دقیقه آنرا بجوشانید. این جوشانده برای تصفیه خون مفید است. مقدار مصرف آن یک فنجان بین غذا ها در روز است.
3.تنطور گزنه
یک قسمت برگ گزنه را با پنج قسمت الکل 50 درجه طبی مخلوط کرده و در داخل شیشه در بسته بریزید و بمدت 15 روز هر روز آنرا تکان دهید بعد از این مدت آنرا صاف کرده و در شیشه دربسته نگهداری کنید. مقدر مصرف آن 15-10 قطره سه بار در روز می باشد .

مضرات گزنه
گزنه اگر بیش از حد استفاده شود ممکن است برای روده ها و کلیه ها مضر باشد بنابراین بهتر است با صمغ عربی و کتیرا خورده شود.
مقدر مصرف بیش از 10 گرم در روز ممکن است باعث بند آمدن ادرار شود. زنان باردار و کودکان باید از مصرف آن خودداری کنند.

خاصیت پیشگیری از بیماری ها
همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. برای پیشگیری از بیماری هایی مانند بیماری های ویروسی، حفظ انرژی و دوری از خستگی بهتر است. روزانه یک فنجان دم کرده ی این گیاه را میل کنید. برای این کار یک قاشق غذاخوری برگ گزنه را با 250 میلی لیتر آب جوش دم کرده و میل کنید.
با گزنه لوسیون ضد ریزش مو درست کنید.
همچنین می توانید خودتان دست به کار شوید و یک لوسیون تقویت کننده ی ضدریزش مو تهیه کنید. برای این کار به اندازه ی سه مشت برگ تازه ی گزنه را با 200 میلی لیتر آب آنقدر بجوشانید تا حجم مایع نصف شود. سپس محلول را صاف و آن را دور از نور خورشید نگهداری کنید.
هر روز صبح چند قطره از این محلول را به پوست سرتان بزنید و کمی ماساژ دهید. این گیاه می تواند نقش موثری در کنترل سبوم ترشح شده داشته باشد و برای همین هم در ترکیبات بیشتر شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده می شود.
اگر مو های چربی دارید دو قاشق غذا خوری برگ گزنه را با 200 میلی لیتر آب جوش به مدت 20 دقیقه دم بدهید. وقتی دم کرده آماده شد چند قاشق غذاخوری خاک رس سبز به آن اضافه کنید تا به صورت یک خمیر غلیظ در بیاید.
زمانی که می خواهید حمام کنید این خمیر را به پوست سر و ساقه ی موها بزنید و سپس به آرامی ماساژ دهید. بگذارید خمیر به مدت 5 تا 10 دقیقه روی سرتان بماند و سپس با دقت موها را شستشو دهید. این شامپو به مدت یک هفته و داخل ظرف در بسته قابل نگهداری و استفاده است.

 

 

خواص داروئی گیاه گزنه
1.گزنه مو را تقویت کرده و از ریزش موی سر جلوگیری می کند، حتی در بعضی از موارد موی سر دوباره می روید. برای استفاده از این خاصیت 6 گرم سر شاخه ها و برگها و ریشه گزنه را بتنهایی و یا با 30 گرم چای کوهی در یک لیتر آبجوش ریخته و آنقدر بجوشانید تا حجم مایع به نصف برسد. شبها مقدری از این مایع را به سر بمالید و صبح بشوئید .
2.برای براق شدن و جلا دادن به موها بعد از شستشوی سر موها را با چای گزنه ماساژ دهید. بدین منظور یک قاشق چای خوری برگ گزنه خشک را در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بگذارید بماند. ماساژ دادن با این چای، شوره سر را برطرف می کند.
3.دستگاه هاضمه را تقویت می کند.
4.ادرار را زیاد می کند.
5.برای درمان بیماری قند مفید است بدین منظور یک فنجان چای گزنه را سه بار در روز میل کنید.
6.ترشح شیر را در زنان شیرده زیاد می کند.
7.اخلاط خونی را برطرف می کند.
8.بیماری های پوستی را برطرف می کند.
9.برای باز کردن عادت ماهیانه از دانه گزنه استفاده کنید.
10.در درمان کم خونی موثر است و تعداد گلبول های قرمز را زیاد می کند.
11.اگر در ادرار خون وجود داشته باشد گزنه آنرا برطرف می کند.
12.گزنه عرق آور است.
13.پاک کننده خلط سینه، ریه و معده است.
14.نیروی جنسی را تقویت می کند.
15.گرفتگی های کبدی را رفع می کند.
16.برای از بین بردن زگیل، ضماد برگ های تازه آنرا روی زگیل بمالید.
17.برای پاک کردن مثانه، رفع عفونت مثانه و دفع سنگ از مثانه برگ گزنه را همراه با ریشه شیرین بیان دم کنید و بشویید.
18.برای التیام زخم ها و زخم های سرطانی از ضماد تخم گزنه مخلوط با عسل استفاده کنید.
19.برای برطرف کردن کهیر از جوشانده گزنه بمقدار سه فنجان در روز بنوشید.
20.درد نقرس را کاهش می دهد.
21.برای برطرف کردن ناراحتی های زنانه قبل از عادت ماهیانه از چای گزنه استفاده کنید.
22.ناراحتی های کلیه را برطرف می کند.
23.ضماد آن درد عضلانی را برطرف می کند.
24.کرم معده و روده را می کشد.
25.درمان کننده بواسیر است.
26.برای برطرف کردن درد رماتیسم، برگ های تازه آن را روی پوست بمالید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
اخبار منتخب
درمان کبد چرب به روش طب سنتی درمان کبد چرب به روش طب سنتی دوشنبه بیست و یکم آبان ۹۷ خواص معجزه آسای عرق بوقناق خواص معجزه آسای عرق بوقناق سه شنبه بیست و دوم آبان ۹۷ درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص چهارشنبه سی ام آبان ۹۷ ادویه جات در طب سنتی ادویه جات در طب سنتی سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان سه شنبه بیستم آذر ۹۷ عسل و فواید درمانی آن عسل و فواید درمانی آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گیاهان دارویی در طب سنتی گیاهان دارویی در طب سنتی چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گلاب و خواص بی نظیر آن گلاب و خواص بی نظیر آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ روغن های گیاهی و خواص آنها روغن های گیاهی و خواص آنها چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ عرقیات آرامبخش عرقیات آرامبخش پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ کاهش چربی خون با گیاهان دارویی کاهش چربی خون با گیاهان دارویی پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ دیابت یا قند خون دیابت یا قند خون پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی دوشنبه دهم دی ۹۷ مشاهده اخبار بیشترطراحی سایت و تبلیغات در گوگل با ایران وب سایت