menuordersearch
yaghoot-co.com

درمان تبخال ,

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ پنج شنبه
(3)
(0)
درمان تبخال
درمان تبخال

درمان تبخال

تبخال یک نوع ویروس است که بیشتر زمان خود را در حالت غیرفعال به سر برده و در لا به لای عصب ها پنهان می شود. بسیاری از مردم عوامل محرک مشابهی دارند که باعث می شود این ویروس از حالت مخفی بودن بیرون آمده و منجر به تبخال شود.
تبخال ها به خاطر سرماخوردگی بروز پیدا نمی کنند. تبخال به خاطر ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد می شود که ناشی از تماس با پوست عفونی یا مایعات بدن است. دو نوع HSV وجود دارد که اغلب تبخال ها به واسطه نوع یک ایجاد می شوند. نوع یک از طریق بازتولید خود باعث آسیب به پوست می شود و تبخالی که ایجاد می شود تا یک هفته روی پوست می ماند. بین فواصل عود کردن تبخال، ویروس نوع یک در لا به لای سلول های عصبی پنهان می شود، بنابراین هیچ وقت به طور کامل درمان نمی شود.

چه کسانی مستعد تبخال هستند؟
بیش از نیمی از ما حتما دچار ویروس نوع یک تبخال شده ایم که اغلب به خاطر روبوسی با آشنایان انتقال پیدا می کند. پس چرا این وسط تنها عده ای از افراد بد شانس دچار تبخال می شوند؟ جواب این سوال تا حد زیادی به ژن شما مربوط می شود. در تحقیقی مشخص شده افرادی که مجبورند تبخال را تحمل کنند، 6ژن مشترک دارند. سه تا از این ژن ها مشخص می کند که ویروس نوع یک تبخال چگونه باعث فعالیت مجدد و در نتیجه عود کردن تبخال می شود.

چه چیزی باعث تحریک تبخال می شود؟
ویروس نوع یک تبخال بیشتر زمان خود را در حالت غیرفعال به سر برده و در لا به لای عصب ها پنهان می شود. بسیاری از مردم عوامل محرک مشابهی دارند که باعث می شود این ویروس از حالت مخفی بودن بیرون آمده و منجر به تبخال شود. نور خورشید، تب، استرس و قاعدگی عوامل محرک شایع آن هستند. برخی افراد دو بار در سال دچار تبخال می شوند اما برخی دیگر با تجربه هر بار استرس تبخال می زنند.

ویروس تبخال چگونه منتشر می شود؟
ویروس تبخال از طریق مایعات بدن منتشر می شود. در حقیقت ویروس تبخال اغلب روی لب های فردی که دچار عفونت شده، وجود دارد، حتی اگر هیچ جراحت آشکاری نداشته باشد.
بنابراین یکی دیگر از راه های اصلی انتقال و انتشار آن از راه بوسیدن است. از آنجایی که ویروس نوع یک ویروس تبخال در بزاق هم می تواند زندگی کند، استفاده مشترک از ابزار ها و وسایل آشپزخانه یا داشتن لیوان های مشترک برای نوشیدن هم می تواند باعث انتشار ویروس آن شود.

درمان تبخال با طب سنتی
با سیر و پیاز ضد عفونی کنید.
خوراکی هایی که طعم تند و تیز دارند مثل سیر، پیازچه و پیاز معمولا اثرات ضد ویروسی داشته و استفاده از آنها به صورت موضعی بر بهبود تبخال موثر است. فقط باید توجه داشت که این مواد حالت خورندگی دارند و مصرف زیاد آنها ضایعه را زخمی و خشک می کند. سرکه نیز به صورت موضعی در خشک شدن تبخال موثر است.
خوراکی هایی که طعم تند و تیز دارند مثل سیر و پیاز به صورت موضعی برای بهبود تبخال موثر است.

روغن اسطوخودوس
اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تب خال قرار بگیرد، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تب خال، موجب درمان آن نیز می شود.
اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگر به مدت یک هفته روی تب خال قرار بگیرد آن را درمان می کند.

شیر سرد
شیر دارای ماده ای به نام لیزین است که پس از جذب توسط پوست، ویروسی که سبب ایجاد تبخال می شود را مهار می کند. از طرفی دمای سرد شیر نیز درد های تبخال را کم خواهد کرد. پنبه را در شیر زده و کاملا چندین بار در روز روی زخم بزنید. می توانید از همان لحظه که احساس کردید زخم ها تشکیل شده اند، از این مرهم استفاده کنید.
شیر، ویروسی که سبب ایجاد تبخال می شود را مهار می کند.

مصرف لبنیات
برای درمان تب خال، مصرف لبنیات و سیب زمینی به دلیل دارا بودن لیزین باید افزایش یابد و از خوردن شکلات، کاکائو، غلات، بادام زمینی و ژله خودداری کنید.
برای درمان تب خال، مصرف لبنیات و سیب زمینی به دلیل دارا بودن لیزین باید افزایش یابد.

گوجه فرنگی
آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی برای تحریک بازسازی سلولی در مناطقی که تحت تاثیر زخم تبخال هستند، ایده آل است. مصرف گوجه فرنگی سرعت رشد میکرو ارگانیسم ها را کاهش می دهد. کمی از رنده شده گوجه فرنگی را برای ۳۰ دقیقه روی تبخال قرار دهید و این کار را روزی دو بار تکرار کنید.
آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی برای بازسازی تبخال مناسب است.

سکنجبین و خاکشیر بنوشید.
شربت سکنجبین و خاکشیر در بهبود و جلوگیری از عود تبخال موثر است. در میزان مصرف سکنجبین معمولا محدودیتی وجود ندارد مگر اینکه فرد مبتلا به دیابت باشد. مصرف خاکشیر نیز به صورت روزانه تا سه قاشق غذاخوری در یک لیوان آب هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. پوره سیب رنده شده مخلوط با سکنجبین و گلاب هم می تواند در بهبود ضایعات کمک کننده باشد.
شربت سکنجبین و خاکشیر در بهبود و جلوگیری از عود تبخال موثر است.

شیرین بیان
نشان داده شده که عناصر و ترکیبات موجود در شیرین بیان زمان بهبودی تبخال را سرعت می بخشد. به طور منظم شیرین بیان بخورید و یا مکمل های شیرین بیان مصرف کنید. می توانید کمی از پودر مکمل شیرین بیان را به صورت خمیر در آورده و چندین بار در روز به طور مستقیم روی محل زخم ضربه ای استفاده کنید.
ترکیبات موجود در شیرین بیان زمان بهبودی تبخال را سرعت می بخشد.

عصاره دانه گریپ فروت
دانه گریپ فروت خواص ضد ویروسی دارد و می تواند منجر به کاهش فعالیت منفی ویروس تبخال شود. این عصاره دارای ویتامین سی است که به تعمیر پوست آسیب دیده کمک می کند و مانع ایجاد میکروارگانیسم ها می شود. کافیست دوقطره از عصاره این دانه را روی منطقه آسیب دیده قرار دهید و این کار را دو بار در روز تکرار کنید.
دانه گریپ فروت خواص ضد ویروسی دارد و می تواند منجر به کاهش فعالیت منفی ویروس تبخال شود

یخ
عملکرد یخ به این شکل است که محیطی نامناسب برای رشد ویروس تبخال ایجاد کرده و همچنین درد های ناشی از تبخال را به خوبی کاهش می دهد. بهتر است از کیسه یخ استفاده کنید تا اینکه خود یخ را مستقیما به کار ببرید. درمان با یخ را روزی سه بار و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام دهید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
اخبار منتخب
درمان کبد چرب به روش طب سنتی درمان کبد چرب به روش طب سنتی دوشنبه بیست و یکم آبان ۹۷ خواص معجزه آسای عرق بوقناق خواص معجزه آسای عرق بوقناق سه شنبه بیست و دوم آبان ۹۷ درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت درمان چربی خون با عرق ترکیبی یاقوت یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص خواص معجزه آسا و بیشمار عرق کاسنی یاقوت با غلظت خاص یکشنبه بیست و هفتم آبان ۹۷ خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص خواص درمانی عرق آویشن یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ عرق اترج یاقوت با غلظت خاص چه فوایدی دارد؟ دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص عرق اعجاب انگیز گیاه اسطوخدوس یاقوت با غلظت خاص دوشنبه بیست و هشتم آبان ۹۷ خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص خواص بی نظیر عرق آرتیشو یاقوت با غلظت خاص چهارشنبه سی ام آبان ۹۷ ادویه جات در طب سنتی ادویه جات در طب سنتی سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت خواص شفا بخش عرق بومادران یاقوت سه شنبه سیزدهم آذر ۹۷ دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان دمنوش های گیاهی برای اعصاب و روان سه شنبه بیستم آذر ۹۷ عسل و فواید درمانی آن عسل و فواید درمانی آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گیاهان دارویی در طب سنتی گیاهان دارویی در طب سنتی چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ گلاب و خواص بی نظیر آن گلاب و خواص بی نظیر آن چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ روغن های گیاهی و خواص آنها روغن های گیاهی و خواص آنها چهارشنبه بیست و یکم آذر ۹۷ عرقیات آرامبخش عرقیات آرامبخش پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ کاهش چربی خون با گیاهان دارویی کاهش چربی خون با گیاهان دارویی پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید اگر کبدتان چرب است از این مواد مصرف نکنید پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ دیابت یا قند خون دیابت یا قند خون پنج شنبه بیست و دوم آذر ۹۷ درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی درمان سرفه خشک حساسیتی (آلرژی) در طب سنتی دوشنبه دهم دی ۹۷ مشاهده اخبار بیشترطراحی سایت و تبلیغات در گوگل با ایران وب سایت